Prywatny Pielęgniarski Dom Opieki "KAROLINA 506 088 769

Zanim oddasz do domu starców

Zanim oddasz do domu starców

Oddanie bliskiej osoby do placówki opiekuńczej jest bardzo trudną decyzją. Zwykle poprzedzają ją własne starania zaspokojenia potrzeb naszych starszych członków rodzin.

W polskiej tradycji wielopokoleniowej opieka nad starszymi rodzicami jest powinnością dzieci. Jednak, średnia życia wydłuża się, seniorzy potrzebują pomocy przez kilkadziesiąt lat, a ich dorosłe dzieci przy obecnej gonitwie życiowej nie są w stanie podołać wszystkim obowiązkom opiekuńczym.

Oddanie rodzica do domu opieki, w naszym społeczeństwie wciąż jest czymś nagannym i wstydliwym a tak naprawdę powinno być dowodem troski o nich, pod warunkiem dobrania odpowiedniej placówki.

Przychodzi taki czas kiedy widzimy, że zasoby energii życiowej naszych rodziców i dziadków powoli się wyczerpują, wtedy musimy zrobić wszystko, by zapewnić im maksimum pomocy i  wsparcia.

Z czasem wyczerpują się również nasze możliwości, brak czasu, fachowej wiedzy, zdrowia i finansów powodują, że trzeba podjąć decyzję o przeniesieniu seniora w bezpieczną i przyjazną przestrzeń Zakładu Opiekuńczo Leczniczego dla osób starszych.

Opieka nad starszym członkiem rodziny, często bywa dla nas bardzo wyczerpująca tak fizycznie jak i psychicznie. To do Was należy wybór czy nadal zaniedbywać siebie i własne życie rodzinne w imię nieudolnej i kosztownej opieki czy powierzyć tę opiekę fachowcom i poświęcić się tylko częstym kontaktom ze swoim bliskim.

Czytaj więcej: coś dla rodzin

Aby ocenić koszty własnej opieki i opieki w domu seniora polecamy artykuł portalu domyopieki.pl  „Opieka w domu czy w centrum seniora? Co kosztuje więcej?” link: http://domyopieki.pl/artykuly/opieka,235/opieka-w-domu-czy-w-centrum-seniora-co-kosztuje-wiecej-,555.htm