Prywatny Pielęgniarski Dom Opieki "KAROLINA 506 088 769

Integracja rodzinna

Integracja rodzinna

Oddanie bliskiej osoby do placówki opiekuńczej nie zwalnia nas z dalszej opieki nad tą osobą.

Musimy zadbać szczególnie o ilość i jakość naszych odwiedzin. Z doświadczenia wiemy jak bardzo podopieczni domów opieki potrzebują tych wizyt i wsparcia całej rodziny. Bierzmy pod uwagę czym żyją pacjenci oddani do domów seniora, o czym myślą i jak liczą czas między kolejnymi o odwiedzinami. Nie dopuśćmy do tego by dzień podopiecznych upływał pod znakiem: co dzisiaj będzie na obiad lub która pielęgniarka czy opiekunka będzie dzisiaj na dyżurze.

Zadbajmy o rodzinną integrację międzypokoleniową. Zachęćmy również najmłodszych potomków by chętnie odwiedzały swoich dziadków a bywa, że i pradziadków. Niech te wizyty nie były tylko koniecznością i okazywaniem znudzenia.

Seniorzy żyją wspomnieniami i najczęściej wspomnienia te dotyczą wspólnie spędzonych chwil rodzinnych. Powiedzenie „będzie co wnukom opowiadać” chcieliby realizować właśnie teraz. Umożliwmy im to.

Rozumiejąc zagadnienie konieczności integracji rodzinnej nasza Fundacja proponuje wiele atrakcji dla rodzin, w różnym wieku, służących zachęcie do częstych odwiedzin a nawet zjazdów rodzinnych.

Czytaj więcej: coś dla rodzin